Novinky

Pro objednání některého z titulů použijte laskavě náš jednoduchý formulář

 

 

Jiří Jánský

PÁNI ZE ŠVAMBERKA

 Pětisetletá sága rodu s erbem labutě

2020, druhé rozšířené a upravené vydání, formát B5, pevná vazba, 570 stran, křídový papír, barevné přílohy

 

Publikace přináší historii významného českého šlechtického rodu Švamberků, který byl usazen v západních a jižních Čechách. Jeho hlavními sídly byly např. hrad Švamberk, Bor, Poběžovice, ale i jihočeský hrad Zvíkov, Orlík, Třeboň a další. Publikace je doplněna rodokmenem hlavní a  všech bočních větví tohoto rodu. Životopisy významných členů rodu jsou popsány v jednotlivých kapitolách. Zvláštní stať je věnována výzkumu hradu Švamberka, pohřebním místům Švamberků a průzkumu hrobky Jana Jiřího ze Švamberka v Poběžovicích. Publikace je doplněna množstvím barevných fotografií, kreseb a reprodukcí archiválií.
Cena 360,- Kč

 

 

 

Božena Němcová

BABIČKA

 Doslovem opatřila Marta Zemanová, ilustrace Slávka Štrbová.2020,

vydání první, formát B5, pevná vazba, 192 stran

 

 

Vydalo Nakladatelství Českého lesa pro Martu Zemanovou. Kniha obsahuje originální text Babičky, který svými akvarely oživila domažlická malířka Slávka Štrbová. Marta Zemanová doplnila knihu o kapitolu Babička Boženy Němcové – skutečnost a sen, která obsahuje fakta o životě babičky a četné fotografické přílohy. Kniha vyšla ke 200. narození spisovatelky Boženy Němcové a 250. výročí skutečné babičky Magdaleny Novotné-Čudové. Na předsádce je otištěna část rodokmenu Boženy Němcové.
Publikaci si můžete objednat na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Cena 450,- Kč

 

 

Kristýna Pinkrová, Radka Kinkorová, Karel Řeháček, David Pinkr

MEZI ORLEM A LVEM

 Domažlice v letech 1914 - 1918

Prosinec 2019, vydání první, formát B5, pevná vazba, 256 stran

 

 

Publikace přibližuje slovem i obrazem období 1. světové války na současném území okresu Domažlice. Text je členěn do tematických kapitol. Například se dotýká podoby každodenního života v městech i na vsích, školství, zdravotnictví, zásobování, rekvizicí zvonů nebo národností česko-německé otázky v uvedeném období. Další kapitoly jsou věnovány válečným zkušenostem vojáků z Domažlicka v rakousko-uherské armádě a českým legionářům. Plnobarevná publikace obsahuje mnoho dobových fotografií a reprodukcí archiválií.Publikaci si můžete objednat na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Cena 285,- Kč
 

 

Jiří Čechura

HISTORIE NORIMBERSKÉ AŘEZENSKÉ CESTY NA ÚZEMÍ ZÁPADNÍCH ČECH

 

2019, vydání první, formát A4, pevná vazba, 302 stran, plnobarevný tisk

 

 

Publikace je výsledkem celoživotní badatelské práce autora, který se tématu věnoval jak studiem archivních pramenů, tak i průzkumem v terénu. Jednotlivé kapitoly mapují průběh cest a jejich větví v časovém úseku od 10. do 15. století. Kniha je doplněna řadou originálních map, které vytvořil Martin Čechura. Vyobrazeními knihu doplnil Václav Balík. Publikace dále obsahuje historické i současné fotografie míst, která leží na trasách historických cest..
Cena 350,- Kč

 

 

Pro objednání některého z titulů použijte laskavě náš jednoduchý formulář